... | |||||||||
home
Vacuüm Cultuurnetwerk is een multidisciplinair platform voor kunstbeoefening in de breedste zin van het woord. Lidmaatschap is mogelijk na uitnodiging door een van de leden van de kerngroep. Vacuüm omvat de volgende disciplines: Expositie Felix Hogeboom bij Zaal 100 (vanaf 15-1-'26) 'Getekende sferen, retrospectief 1993-2005' Dichter Felix Hogeboom exposeert tekenwerk uit de periode 1993-2005 bij het dichterscafé van Zaal 100 (Wittenstraat 100 A'dam). Pentekeningen met fineliner op klein formaat papier, veelal portretten uit vrienden- en kennissenkring in een fantasierijke huiselijke omgeving. Soms ook werk geïnspireerd door foto's, beeldende kunst of gebouwde omgeving. Het gaat hierbij om de sfeervolle stoffering van de tekening die door Felix' eigen stijl een poëtische uitstraling krijgt.
Tekeningen worden vaak gemaakt buiten de deur tijdens uitstapjes en ontmoetingen met vrienden, of bij gezamenlijke tekenavonden. Zo krijgt het toch ook wel solitaire tekenwerk een sociale dimensie. De expositie wordt geopend tijdens het dichterscafé op donderdagavond 15-1 a.s. (vanaf 20.30u) waarbij de eigen kleinkunstgroep Fruitcompagnie 'muziek en poëzie' zal optreden met poëtisch tekst- en liedwerk uit de jaren negentig.
Fruitcompagnie is al zo'n 25 jaar een gewaardeerde gast bij de dichtersavonden van Zaal 100 en de laatste tijd ook steeds meer zichtbaar in Ruigoord, bijvoorbeeld bij taalfestival 'Vurige Tongen'. Met dank aan Aja Waalwijk voor de aanmoediging en het gastheerschap.
| WelkomAnder nieuws | ||||||||
| © Vacuüm Cultuurnetwerk Alkmaar - 2007-2026 | |||||||||